27 Kasım 2020 Cuma

Fenerbahçe Formalarının Açık Arttırma ile Satılması

     Fenerbahçe, gelir yaratma konusunda bir projeye daha imza attı. Daha önce Galatasaray'dan sonra Matchwornshirt'te formalarını açık arttırma ile satan Fenerbahçe, bu hizmeti Fenerium'un sitesine taşıdı. 

    Fenerium resmi sitesinde kazanılan maçlardaki oyuncuların formaları 1.000 liradan başlayan fiyatla açık arttırmaya çıkıyor. En düşük yükseltme teklifi ise 25 lira. Belli bir süre açık arttırmada kalan formalara, en yüksek teklifi veren kişi sahip oluyor.

    Fenerbahçe'nin son kazandığı Gençlerbirliği maçında iyi bir performans sergileyen Perrotti'nin forması 4.550 liraya alıcı buldu. 21 oyuncunun formalarının olduğu açık arttırmadan Fenerbahçe, benim hesaplarıma göre 50-60 bin lira civarı bir gelir elde etmiş. Bu gelir, daha önemli maçlarda artacaktır.

    Matchwornshirt'te daha öncesinde sadece Galatasaray vardı. Ben Spor Yönetimi okuduğum için, bunlar hep benim alanıma giriyor, ondan dolayı, bu gelir yöntemini Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine e-posta yoluyla iletmiştim. Beşiktaş Kulübü, başka bir yere yönlendirdi, Fenerbahçe kulübünden yanıt gelmedi, ama geldiğimiz şu günde bu gelir yöntemini kendi sitelerine taşımışlar.

    Galatasaray SK Başkanı Mustafa Cengiz, Galtoken tanıtımında, taraftarlardan para istemek yerine, Galtoken gibi gelir yöntemleri yaratmak gerektiğini söylemişti. Kendisine son derece katılıyorum. Ayrıca Matchwornshirt'te formalarını açık arttırmaya çıkaran Alanyaspor, Başakşehir ve Göztepe'yi de kutluyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaşlı Ama Vazgeçmeyen Bir Ronaldo Portresi

       2020-2021 Şampiyonlar Ligi son 16 turunda, Porto evinde Juventus'u ağırladı. Porto'nun 2-1 kazandığı maçın biraz değerlendirm...